KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343427
*
nr 1234 3427
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hötorget. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 60x73
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 18:53:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 19:31:25
1
700 kr
11/2 16:20:36
2
1.300 kr
11/2 18:47:19
3
1.000 kr
11/2 18:47:19
2
1.100 kr (Budbetjänt)
11/2 18:47:40
3
1.300 kr
11/2 18:47:40
2
1.300 kr (Budbetjänt)
11/2 18:48:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lindström hötorget olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Joye Lindström
nr 1234 3427
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hötorget. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 60x73
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 19:31:25 | 1 | 700 kr |
11/2 16:20:36 | 2 | 1.300 kr |
11/2 18:47:19 | 3 | 1.000 kr |
11/2 18:47:19 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
11/2 18:47:40 | 3 | 1.300 kr |
11/2 18:47:40 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
11/2 18:48:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lindström hötorget olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49